Proszę czekać...
zamknij

Relaks i wakacje z dziećmi

Wakacje to czas odpoczynku od stresów życia codziennego. Jest to moment kiedy zapominamy o problemach, które męczą nas na co dzień. Bez takich momentów w życiu nie bylibyśmy w stanie normalnie funkcjonować. Chodzi po prostu o to, że służą one nam do naładowania naszych baterii i mówiąc nie tak metaforycznie odzyskania energii życiowej. Wakacje ludzie spędzają na różne sposoby i to czy wybierzemy się w góry czy nad polskie morze zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji.

Trzeba jednak stwierdzić dość wyraźnie, że wakacje nad polskim morzem są bardziej kojarzone z relaksem i luzem niż wakacje w górach. Dlaczego? Ponieważ pobyt w górach wiąże się z czynnym wypoczynkiem. Wielu osobom jednak po dużym wysiłku w pracy potrzebny jest nie wypoczynek czynny ale wypoczynek bierny, czyli zwykłe rozluźnienie się i leniuchowanie. Podróż nad morze to oczywiście zapewnia.

Wakacje z naszą rodziną

Niektórym może się wydawać, że kiedy wybieramy się na wakacje z naszą rodziną to automatycznie rezygnujemy z możliwości rozluźnienia się i leniuchowania. Nie jest to prawda. Udane wakacje z dziećmi nie muszą być wcale równoznaczne temu, że jesteśmy skazani na brak szans na relaks. Wszystko w sumie zależy od tego jak je zorganizujemy. Możemy je oczywiście zorganizować tak, że nie damy sobie czasu na relaks, ale wcale być tak nie musi. Podstawowa zasada to postawić sprawę jasno na początku podróży nad morze. Musimy wytłumaczyć naszym dzieciom i naszej rodzinie, że jedziemy nad Morze Bałtyckie do Władysławowa po to, aby odpocząć i zależy nam przede wszystkim na leniuchowaniu i relaksowaniu się. Jeśli postawimy sprawę jasno to nas na pewno zrozumieją.

Zbawienne skutki takiego podejścia

W życiu ważna jest otwartość. Jeśli będziemy jasno mówić o naszych potrzebach to możemy być pewni, że to nam wyjdzie na dobre. Wystarczy, że przekażemy naszym bliskim nasze motywacje i na pewno je zrozumieją. Dzięki temu my będziemy mogli robić na wakacjach co nam się podoba, a oni będą mogli robić co sami chcą.